MUDr. Dagmar Tichá
Ordinace psychiatra pro děti, dorost a dospělé, Praha 5

Geologická 17,
152 00 Praha 5

V záložce Kde nás najdete uvidíte mapku a detailnější popis cesty
  Tel.: 222 963 183
Mob.: 606 568 116
Fax.: 222 963 183

e-mail: damati@centrum.cz
V případě, že se nám nedovoláte, napište e-mail.
Ordinační doba
Pondělí: (10:30)
11:00 - 18:00
Úterý: (10:30)
11:00 - 18:00
Středa: (10:30)
11:00 - 18:00
Čtvrtek: (10:30)
11:00 - 18:00
Pátek: neordinuje se

O nemocech
Věděli jste?
Vyhledat:  
Nalezeno 10 záznamů z celkového počtu 10, zobrazeny 1. - 10.
Kdy léčit dětské úzkosti a strachy?
Úzkost a strach jsou u dětí přirozené. Při setkání s nebezpečím aktivují mechanismy, které zabraňují poškození jejich organismu. Za poruchu jsou považovány, až když dítěti a jeho okolí výrazně komplikují život. Celý článek z přílohy Medicína a věda Lidových novin najdete zde.

Maniodepresivní teenageři
Mívá vaše dítě období, kdy spí jen pár hodin, a přitom není vůbec unavené? Vehementně utrácí a má zcela nepřiměřené sebevědomí? Pozorujete, že jindy se jeho nálada na několik týdnů propadá do deprese, má pocit bezvýznamnosti a uzavírá se do sebe? Je možné, že má takzvanou bipolární afektivní poruchu. Článek z přílohy Medicína Lidových novin najdete zde.


Akupunktura Homeopatie Hypnoterapie Léčba esencemi: Bachovy,Australské a Skotské květinové esence,Indigo esence.esence Světelných bytostí a další

Demence
K typickým psychickým poruchám pokročilejšího věku patří demence, kterou považujeme za obzvláště závažnou, protože její průběh lze pouze zmírnit, ale ne zcela zastavit, což platí pouze pro lehké a střední stupně postižení. 

Schizofrenie
Schizofrenie, doslovně přeloženo jako „rozštěp mysli“, je jedno z nejzávažnějších psychiatrických onemocnění.  

Neurotické poruchy
Tradičně se psychiatrická onemocnění dělila na neurózy a psychózy. Neurózy se projevovaly především úzkostí, pocity nespokojenosti, neštěstí, různými tělesnými příznaky. Většinou se jednalo o lehčí nemoci.

Deprese
 Deprese nepochybně provází lidstvo převážnou část jeho historie. Ačkoliv depresi dobře poznáme a umíme ji u velkého počtu lidí i vyléčit, bohužel stále není známa její příčina.

Psychické poruchy v dětství
Stejně jako u všech ostatních oborů medicíny i v psychiatrii se chorobám dětského věku věnuje specializovaný podobor. Je to z toho důvodu, že dětské nemoci se od dospělých významně odlišují a i přístup k dětskému pacientovi musí být odlišný.

Poruchy osobnosti a chování
Porucha osobnosti je dlouhodobý stav. Odlišnost se začne projevovat již v dětství a přetrvává po celý život. Co se může měnit, je míra projevů.

Poruchy příjmu potravy
 Připadáte si tlustí? Chtěli byste zhubnout? Vzhledem k tomu, že naše populace je dosti obézní, je pravděpodobné, že i vy se potýkáte s nadbytečnými kily. Kdyby vám ale někdo řekl, že máte zhubnout na polovinu své váhy, asi byste si řekli, že se pomátl.

Chcete vidět, co Vás čeká?
Poodhalíme Vám roušku medicínského tajemství. V naší fotogalerii můžete vidět vše od našeho vybavení přes Vaše vyšetření až po léčbu Vašeho problému.